Drentse concert-agenda 2009

concertanloo.jpg (32929 bytes)Anloo Hervormde Kerk

Inlichtingen: zie http://www.magnuskerk.nl

za 4-7-2009 20.00 Orgelconcert door: Hannes Minnaar
Hannes Minnaar (1984) begon op zevenjarige leeftijd met pianospelen. Vanaf 1997 had hij les van Marien van Nieukerken. Hij studeert thans aan het Conservatorium van Amsterdam bij Jan Wijn (piano) en Jacques van Oortmerssen (orgel). In 2007 sloot hij de Bachelorstudie Piano af met het cijfer 9,5 en onderscheiding.
Hannes nam deel aan diverse cursussen, waaronder IMS Prussia Cove in Cornwall (Engeland) en The International Holland Music Sessions in Bergen NH. Hij volgde masterclasses bij o.a. Emanuel Ax, Boris Berman, Willem Brons, Pascal Devoyon, Leon Fleisher, Ferenc Rados en Mikhail Voskresensky.
Hannes treedt veelvuldig op in zowel binnen- als buitenland. Zo speelde hij op de Nederlandse Antillen, in Ierland, het Midden-Oosten, Japan en New York. Op uitnodiging van Simeon ten Holt gaf hij een recital met pianowerken van deze componist. Hij soleerde bij diverse orkesten en werkte samen met o.a. Frans Brüggen en het Párkányi Kwartet. Ook was hij reeds vele malen op de radio te beluisteren.
In oktober 2008 won Hannes de tweede prijs (eerste prijs niet toegekend) bij het internationale Concours de Genève. In Nederland won hij o.a. eerste prijzen bij de Rotterdamse Pianodriedaagse (1999) en het Prinses Christina Concours (2003) en de tweede prijs bij het YPF Nationaal Pianoconcours (2007). In 2006 stond hij met violiste Cécile Gouder de Beauregard als duo in de finale van het Vriendenkrans Concours.
za 11-7-2009 20.00 Orgelconcert door: Henk de Vries
Henk de Vries (1979) heeft orgel gestudeerd aan het Conservatorium in Groningen bij Johan Beeftink en Theo Jellema en volgde masterclasses o.a. bij Almut Rössler, Olivier Latry en Christophe Mantoux. Hiernaast studeerde hij het vak Kerkmuziek aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag, o.a. bij Marijke van Klaveren.
Als kerkmusicus is hij, als lid van een redactionele werkgroep, momenteel nauw betrokken bij de totstandkoming van het nieuwe liedboek van de PKN. Hij heeft onlangs zijn orgelspecialisatie met zeer goed gevolg afgerond voor de titel Master of Music. Dit deed hij bij Theo Jellema, Jos van der Kooy en Prof. Wolgang Zerer aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag en aan de Hochschule für Musik und Theater te Hamburg. Henk was tweede bij het 8e orgelconcours voor studenten te Leiden in de categorie Renaissance-Barok-Rococo(2000) en is als organist verbonden aan de Petruskerk te Zuidbroek. Ook is hij actief als begeleider van koren en solisten. Henk was als organist ook te beluisteren op radio 4, in opdracht van de NCRV. Studie- en concertreizen brachten hem in veel landen van Europa.
za 18-7-2009 20.00 Orgelconcert door: Dennis van der Wijk
Dennis van der Wijk (1985) is geboren te Ureterp. Al op kleuterleeftijd werd hij gefascineerd door het prachtige van Vulpen-orgel van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) te Ureterp alwaar hij opgroeide. Toen hij negen jaar oud was, kreeg hij achtereenvolgens les van Wietse Hoving, Gonny van der Werff en Siebe Reiding. Aan het Prins Claus Conservatorium te Groningen (voorheen Noord Nederlands Conservatorium) studeerde hij bij Johan Beeftink en Theo Jellema. Juni 2006 sloot hij zijn opleiding af met een eindexamenconcert, dit examen werd beoordeeld met een negen. Momenteel studeert Dennis aan het Conservatorium van Amsterdam voor het masterdiploma orgel bij Jacques van Oortmerssen. Hiernaast studeert hij voor Docent muziek, eveneens aan dit conservatorium. Het diploma kerkmuziek behaalde hij in 2008. Tijdens zijn studie volgde hij verschillende masterclasses bij o.a. Bernard Haas, Edoardo Bellotti, Michel Bouvard, Wolfgang Zerer, Jan Willem Jansen en François Espinasse. Als organist is hij verbonden aan de Kapelkerk in Alkmaar, waar hij het Christiaan Müller orgel bespeelt. Voor meer informatie, kijk op www.dennisvanderwijk.nl
zon 26-7-2009 16.00 Kamerconcert door: Andreas Boehlen en zijn Satyr’s Band
Satyr’s Band is een jong ensemble dat zich toelegt op oude muziek. In 2006 werd het ensemble opgericht door Amy Power (barokhobo en blokfluit), Andreas Böhlen (blokfluit), Lisa Goldberg (barokfagot) en Takashi Watanabe (klavecimbel/orgel) met als doel de historische uitvoeringspraktijk te combineren met historisch geïnspireerde improvisatie.
De verschillende programma’s van Satyr’s Band bestaan deze zomer uit eigen arrangementen van 17de eeuwse Engelse masque dances en virtuoze vroegbarokke muziek uit Italië. De componisten die aan bod komen zijn Coprario, Locke, Matteis, Uccellini en Falconieri. Hiernaast worden twee Italiaanse kamermuziekwerken van Platti en Vivaldi (18de eeuw) uitgevoerd. Tijdens het concert is elk instrument zowel in groepsverband als solistisch te horen. De wisselende instrumentatie van hobo en blokfluit of twee blokfluiten en de afwisseling van klavecimbel en orgel als continuo instrument laat Satyr’s Band toe om op een flexibele wijze in te spelen op de diverse muziekstijlen in het programma.
Het buitengewoon interessante repertoire van de 17de eeuwse Engelse court masque (de voorganger van de opera in Engeland) geeft Satyr’s Band veel ruimte om eigen arrangementen te maken en te improviseren. De court masque is voornamelijk interessant omdat het een genre is dat zowel muziek, als dans en toneel met elkaar verbindt. Volledig in de geest van deze masque voorstellingen gaat Satyr’s Band op een flexibele en levendige wijze om met de muziek.
Satyr’s Band geeft zo’n 30 concerten in Duitsland, Nederland, België en Australië. Voor gedetailleerde informatie van het ensemble kan u terecht op www.satyrsband.com  of www.andreasboehlen.de
za 1-8-2009 20.00 Orgelconcert door: Jochem Schuurman
Jochem Schuurman (*1989) is organist van de Gereformeerde Kerk “De Hoeksteen” te Drachten.
Van 1997 tot 2007 kreeg hij orgellessen van Johan Koers aan “De Meldij” te Drachten, hij volgde masterclasses bij o.a. Wolfgang Zerer en Edoardo Belloti en studeert nu aan het “Prins Claus Conservatorium” te Groningen bij Theo Jellema.
Hij behaalde eerste prijzen op het SGO-concours in Noordwolde (2007) en het Govert van Wijn-concours in Maassluis (2008).
Jochem Schuurman is als repetitor verbonden aan Toonkunstkoor “Frisia Cantat” in Drachten.
za 8-8-2009 20.00 Orgelconcert door: Matthias Havinga
Matthias Havinga (1983) studeerde orgel bij Jacques van Oortmerssen aan het Conservatorium van Amsterdam, waar hij afstudeerde als Master of Music met de hoogst haalbare onderscheiding. Tevens voltooide hij de studie piano aan het Conservatorium van Amsterdam bij Marcel Baudet, en de studie kerkmuziek aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Jos van der Kooij en Theo Goedhart.
Matthias gaf diverse solo-orgelconcerten op belangrijke historische orgels zoals in de Bavo te Haarlem, de Grote Kerk in Alkmaar en de Oude en Nieuwe Kerk te Amsterdam. In samenwerking met renaissanceblokfluitconsort The Royal Wind Music nam hij voor Lindoro Label een cd op met o.a. orgelmuziek uit de Engelse Renaissance.
Matthias behaalde prijzen op het Prinses Christina Concours, het 10e Internationaal Orgelconcours in Leiden en het Internationaal Sweelinckconcours. Hij werkte als solist mee aan concerten met diverse koren, o.a. in het Concertgebouw Amsterdam en de Philharmonie te Haarlem. Matthias is verbonden aan de Lutherse Augustanakerk te Amsterdam in de functie van cantor-organist, en aan de Muziekschool Amsterdam als pianodocent. Ook is hij betrokken bij de totstandkoming van het nieuwe Liedboek voor de Kerken, dat verschijnt in 2012.
15-8-2009 20.00 Etstoel
Op de Etstoeldag wordt ieder jaar een andere waargebeurde rechtszitting nagespeeld door toneelspelers van amateurverenigingen uit Anloo en omstreken. Buiten de kerk vindt een jaarmarkt plaats, die vroeger ook gehouden werd wanneer de Etstoel een rechtszitting in Anloo had. De rechtszitting trok veel volk, en waar volk is is handel. De jaarmarkt is geen braderie. Geprobeerd wordt zoveel mogelijk de zeventiende-eeuwse situatie na te bootsen en er worden geen concessies aan de 21ste eeuw gedaan. Koffie, patat en hamburgers zijn er niet te koop, want die waren er in de 17e eeuw ook niet. Artiesten waren er wel en die zijn er op de Etstoeldag ook: muzikanten, goochelaars en handelaars zijn aanwezig, en er wordt een boerenklucht opgevoerd.
zon 16-8-2009 16.00 Kamermuziek, Trio "Il Suono"
za 22-08-2009 20.00

Orgelconcert door: Lukas Jan Schoonbeek

Lukas Jan Schoonbeek (1980) volgde op jonge leeftijd orgellessen bij wijlen Henk Valk. Nadien heeft hij zijn lessen bij Wim van de Laar vervolgd en op zijn initiatief gaf Lukas Jan op jonge leeftijd reeds orgelconcerten.

Lukas Jan  verwierf op concoursen in het land 1e en 2e prijzen, vermeldenswaard is dat hij driemaal achtereen een eerste prijs met werken van Johann Sebastian Bach op het concours voor amateurorganisten uitgaande van de “Stichting Groningen Orgelland” behaalde. Tevens won hij daar eveneens  driemaal de 1e publieksprijs.

In 2004 voltooide hij zijn studie Technische Bedrijfswetenschappen aan de Rijksuniversiteit te Groningen.

Sinds 2006 studeert hij bij Theo Jellema hoofdvak orgel aan het Prins Claus Conservatorium te Groningen

Promenadeconcerten
Op woensdagmiddagen wordt er van 13.30 uuur tot 16.30 uur op ongedwongen wijze gemusiceerd in de kerk. Plezier hebben in muziek staat voorop. U kunt de kerk bekijken, terwijl er muziek gemaakt wordt. Er wordt uitleg gegeven over de orgels en over het kerkgebouw. Als u het wilt, mag u zelf ook even spelen op een van de orgels. Organisatie Lukas Jan Schoonbeek. Email: woensdagmiddagconcerten

8-jul Doewe Kraster
15-jul Lukas Jan Schoonbeek
22-jul Jochem Schuurman
29-jul Doewe Kraster
5-aug Doewe Kraster
19-aug Wim van de Laar
26-aug Wim van de Laar

Open orgeldag op 9 mei 2009

Open Monumentendag op 12 september 2009


Assen Jozefkerk


Assen Marsdijk, Gereformeerd vrijgemaakte kerk de Voorhof, M.L.Kingweg 52


Assen PKN De Bron


Assen Kandelaarkerk


Beilen Hervormde kerk


Coevorden Hervormde kerk Aanvang 20.00 uur. Entree: Eur 5,-

Sinds 1975 organiseert de "Stichting Orgelconcerten Coevorden" jaarlijks een vijf-tal concerten in de Hervormde Kerk te Coevorden.Zowel uit het binnen- als buitenland worden organisten gecontracteerd. Men kan donateur worden, dat recht geeft op vrije toegang tot de concerten. De entree is: €. 5,- Inlichtingen: tel: 0524 -512881

Contactadres: H. Plasman, Krimweg 5, 7741 KE Coevorden, tel. 0524-512881

03 juni Gerben Gritter, organist van de Waalse Kerk te Amsterdam
24 juni Gijs Boelen, organist van de Sint Willibrorduskerk te Heiloo
15 juli Margarita Schablowskaja, organiste te St. Petersburg (Rusland)
05 augustus Henk Plasman, organist van de Hervormde Kerk te Coevorden
26 augustus David Boos, organist van de St. Odulphuskerk te Assendelft


Dalen Hervormde Kerk


Diever Hervormde Kerk



Emmen Grote kerk

Zie ook de website van deze concertserie: http://www.sgkc.nl/ 

Zomerserie op vrijdagavond 20.00 uur

05-06-2009 Harm Jansen
19-06-2009 Toon Hagen
03-07-2009 Etto Huizenga m.m.v. Martine Salomons, zang
17-07-2009 Dick Sanderman (tevens drukwindharmonium)
31-07-2009 Erwin Wiersinga (o.a. Variations serieuses)
14-08-2009 Theo Jellema

Zaterdagmiddag inloopconcerten 15.00 uur

11-07-2009 Jan Sterenberg
25-07-2009 Carl Visser
08-08-2009 Lukas Jan Schoonbeek
22-08-2009 Rienk Bakker
05-09-2009 Pieter Pilon



Emmen Goede Herder Kerk

Contactadres:Marc de Ruiter
Orgelcommissie Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Emmen
Slenerbrink 167, 7812 HP Emmen, telefoon: 0591-619417


Gasselte Hervormde kerk

Inlichtingen: Stichting Vrienden van het Witte Kerkje. Informatie briklo@hetn.nl  of 06-54721198
Entree: 7.00 euro Kinderen t/m 15 jaar gratis



Grolloo Hervormde kerk


Hoogeveen Gereformeerde Hoofdstraatkerk


Hoogeveen Gereformeerd Vrijgemaakte kerk de Opgang

zaterdag 25 april
20.00
Arian van der Mark met medewerking van het Vocaal ensemble Voce Umana 
Tevens een presentatie van een CD met koraalbewerkingen en populaire 
klassiekers. Op deze CD bespeelt Arian van der Mark 3 verschillende orgels, piano en vleugel.  De titel is Varianté!
De entree bedraagt € 5,- per persoon.
In de pauze en na afloop van dit concert is de CD Varianté te koop voor een gereduceerd tarief.
U betaalt slecht € 13,- in plaats van € 15,-


Hoogeveen Grote kerk



Klazienaveen Hervormde kruiskerk


Meppel, Hervormde kerk


 
17-06-2009 20.00 Jetty Podt
01-07-2009 20.00 Mannes Hofsink
09-07-2009 10.00 Carl Visser en Mannes Hofsink (Orgel4handig)
16-07-2009 10.00 Mannes Hofsink
20-07-2009 20.00 Martin Mans, orgel & Jan Vayne, vleugel Toegang: € 17,50. Bij reservering € 2,50 korting. Reserveren: www.martinmans.nl  of 06-52281279. Kinderen t/m 11 jaar € 7,50
23-07-2009 10.00 Geerten van der Wetering
30-07-2009 10.00 Harmen Trimp
06-08-2009 10.00 Henk de Vries
13-08-2009 10.00 Gijs Boelen
03-10-2009 19.30 Dierendagconcert door Mannes Hofsink en Carl Visser orgel (Carnival des Anmaux Saint-saens) en de Meppeler Cantorij




Odoorn  Hervormde kerk

     


Peize  Dorpskerk

29-08-2009 15.00 Elly Kooiman Info: http://ellykooiman.com


Roden Hervormde kerk

Vrijdag 29 mei 2009 20.00 Theo Jellema & Erwin Wiersinga Presentatieconcert CD HANDEL and FRIENDS
Vrijdag 19 juni 2009 20.00 Studenten Prins Claus Conservatorium
Vrijdag 24 juli 2009 20.00 Hayo Boerema
Vrijdag 21 augustus 2009 20.00 Leonore Lub


Rolde Hervormde kerk



Sleen, Hervormde kerk, Sleener toren-concerten Zie ook http://www.breukelman.net/stc/

Alle concerten beginnen om 15.00 uur (tenzij anders vermeld) en vinden plaats in de Nederlandse Hervormde kerk in Sleen.
U bent dan vanaf 14:15 uur welkom. Het kan voorkomen dat i.v.m. de opstelling van de artiesten de hoofdingang gesloten moet blijven. De entree is dan via de zij-ingang. Let in die gevallen op de aanwijzingen van de organisatie. U kunt uw auto parkeren naast de Kerk, tegenover de kerk of voor de Gereformeerde kerk (100 m lopen). Er bevinden zich geen toiletten in de kerk, echter wel in "Ons Centrum" naast de kerk. Dit ontmoetingscentrum is tijdens de concerten uiteraard geopend.

Voorverkoop van kaarten: VVV Sleen en VVV Emmen.
Telefonische kaartreserveringen bij mevr. J. Veltman, tel 0591-362369.

De Stichting Sleener Toren Concerten werd op 24 april 2002 opgericht en is in feite de opvolger van de "Orgelcommissie" van de Nederlandse Hervormde Kerk te Sleen. Deze commissie organiseerde in een periode van tien jaar zo'n veertig concerten met het doel geld bijeen te brengen voor het onderhoud van het Vollebrecht orgel dat de kerk in Sleen siert. Na die periode vonden de leden van de "Orgelcommissie" het welletjes en is de stichting, mede op grond van de wens van de gemeente Coevorden om de concertreeks voort te zetten, door een aantal enthousiaste Sleners opgericht. De stichting heeft geen formele band met de Hervormde Kerk, behalve als huurder van het kerkgebouw. De gemeente Coevorden heeft de realisering van haar wens om de concertreeks in stand te houden gehonoreerd met een jaarlijkse subsidie aan de stichting.
De stichting kent geen donateurs of andere contribuanten en is voor haar financiering geheel afhankelijk van de opbrengst van de verkochte toegangsbewijzen en van de gemeentelijke subsidie. Toch kunt U de stichting steunen en wel door de georganiseerde concerten te bezoeken. De stichting probeert ieder jaar een gevarieerd programma van vier concerten aan te bieden en geeft U daarmee de gelegenheid te luisteren naar diverse soorten, soms minder bekende, muziek uit het (licht) klassieke repertoire. Wij zien U graag op één of meer van onze volgende concerten.
Zie voor meer info: http://www.breukelman.net/stc/

zondag 26 april 15.00
Sleener Toren Concert met Organist Tymen Jan Bronda en Sopraan Esther Ebbinge
Tymen Jan Bronda (Oldekerk, 1977) begon op zijn zevende levensjaar met orgellessen. Hij studeerde aan conservatoria in Groningen, Zwolle en Utrecht. Tijdens zijn orgelstudie volgde hij diverse masterclasses. Tymen Jan Bronda is cantor-organist van de Evangelisch-Lutherse Gemeente te Groningen, waar hij hij het in 2004 gerestaureerde Van Oeckelen & Zonenorgel bespeelt. De afgelopen twee jaren nam hij het initiatief tot het organiseren van diverse orgelconcerten in de Lutherse kerk aldaar. Zo is onder andere de concertserie ‘Orgel Anders’ ontstaan. Als docent heeft hij een privé-praktijk waarin hij orgel en kerkmuziek doceert. Als dirigent is hij verbonden aan kamerkoor Tiraña Groningen en Venite Cantemus Bedum. In 2006 richtte Tymen Jan het ‘Luthers Bach Ensemble’ op; een ensemble geënt op barokke uitvoeringspraktijk.

Esther Ebbinge (sopraan) studeerde aan het conservatorium van Zwolle bij Lodewijk Meeuwsen. Ze volgde diverse masterclasses. Op haar repertoire staan Oratoria, Opera’s, Passies,  cantates, missen van diverse componisten. Ze werkt solistisch en maakte ze deel uit van het koor van de Nederlandse Bachvereniging. Freelance zingt ze in het "Amsterdam Baroque Choir" olv Ton Koopman. Als solist trad ze buiten Nederland op in Noorwegen (Stavanger), Frankrijk (Parijs), Zuid Korea (Seoul) en Oostenrijk (Wenen).

Zondag 11 oktober 2009 15.00 Het Roder Jongenskoor werd in 1985 door koorleider Bouwe Dijkstra opgericht. Zijn belangrijkste doel was een jongenskoor te vormen naar Engels voorbeeld, met als repertoir de Engelse koormuziek in breedste zin.
Het Roder Jongenskoor wordt alom geprezen om de consequente Engelse koorstijl die het voert, niet alleen wat betreft grootte en sternbezetting, maar ook in de sterkte aandacht voor de stemkwaliteit van de individuele jongens en jongemannen. Het Roder Jongenskoor kiest in al zijn facetten voor een muzikale aanpak die bij de Engelse jongenskoren leidt tot het beroemde hoge niveau van muziekmaken.
Een éénjarige opleiding vormt de basis muziek opleiding, die jaarlijks wordt aangeboden.
Jongens van 7 tot 9 jaar krijgen de unieke kans deze opleiding te volgen, gezamelijk met een partner-zanger (moeder/zus) in hetzelfde stembereik. Door de speciale, zelf ontwikkelde methode, worden de jongens op een plezierige wijze bekend gemaakt met maat, ritme, bladmuziek en muziektermen. Na de vooropleiding kunnen de jongens doorstromen naar het B-koor. In dit koor wordt de nadruk gelegd op het zingen van 'gelijkgestemden', omdat de basis aanwezig is. Het B-koor vormt een zelfstandig geheel met een eigen repertoire en optredens, waarbij ieder jaar de medewerking aan de Matthaus Passion van Johann Sebastian Bach een centrale plaats inneemt. Er wordt tweemaal per week gerepeteerd. Getalenteerde jonge zangers kunnen een overstap maken van het B-koor naar het A-koor. Het A-koor bestaat uit jongens en jonge mannen. De overstap bestaat uit een overbruggingsperiode van 3 maanden. Uit het A-koor worden jongens geselecteerd om sololessen te volgen, waarna ze als solist kunnen optreden bij concerten, zowel van het Roder Jongenskoor als andere ensembles.
Zondag 29 november 2009 15.00 Een optreden van Blue Dew is een reis door de geschiedenis van het oude Ierland, het meebeleven van de emigratie van de leren, hun vestiging in Amerika en strijd om te overleven.
Het Ierse- en bluegrass repertoire van Blue Dew is verweven in theater en vertelprogramma's over het leven van de leren.
Blue Dew bestaat uit muzikanten die zich intensief en met grote gedrevenheid met Ierse folk en Amerikaanse bluegrass bezig houden.
Het is de mix van deze muziekstijlen die zo typerend is voor de ontwikkeling en de muziek van Blue Dew
Een eigen stijl die door veel folkliefhebbers wordt gewaardeerd om de natuurlijke, harmonieuze drie- en vierstemmige zang en een opvallend gevarieerd gebruik van Ierse- en bluegrassinstrumenten.
Blue Dew is meerdere malen naar Ierland geweest en trad daar op in o.a. Galway en Dublin. In 2005 was Blue Dew in Polen voor optredens in Czeremcha en Bialystok.
Zondag 17 januari 2010 15.00 Het Valerius Ensemble werd in 1988 opgericht door de huidige artistiek leiders René Geesing en André Kerver. Het VE is het enige professionele kamermuziekensemble in Overijssel. In het Muziekcentrum Enschede maakte het ensemble een vliegende start met een eigen serie van zes concerten.
Sindsdien vervult het VE in Enschede een markante en niet meer weg te denken rol in de kamermuziekprogrammering in deze regio. De eigen serie was vanaf het begin, zowel op artistiek niveau als wat publieksbereik betreft, een groot succes.
De kamermuziek uitvoeringen op de grote en kleine podia in Overijssel en daarbuiten worden uitgebouwd, waarbij de repertoirekeuze is gericht op zowel het bestaande publiek als op het aanboren van nieuwe publieksgroepen.
Afhankelijk van de uit te voeren werken, speelt het VE in wisselende bezettingen die kunnen variëren van duo's tot ensembles van tien tot meer spelers. De meeste VEmusici zijn verbonden aan het Orkest van het Oosten, maar regelmatig spelen ook leden van de andere grote Nederlandse orkesten mee.
Het VE kan inmiddels putten uit een gevarieerde en uitgebreide repertoirelijst. Naast repertoire voor diverse ensemblesamenstellingen van bekende componisten gaat er opvallend veel aandacht uit naar minder bekend repertoire. Het VE schuwt het avontuur niet en voelt zich nauw betrokken bij het werk van hedendaagse componisten.
Als gevolg van de bijzondere contacten die hierdoor ontstonden, hebben verschillende componisten in opdracht van het VE speciaal voor het ensemble werken geschreven: in Nederland schreven
bijvoorbeeld Carlos Michans (2x), Ed de Boer, Leo Samama en Wim Beunders composities voor het VE. Deze contacten waaierden uit tot in Brazilië (Dimas Sedicias), IJsland (Daniel Bjarnason) en de Verenigde Staten van Amerika (Raimundi Penaforte).
 


 



Smilde, Hervormde Koepelkerk Entree: EUR 6,- Aanvang 20.00 uur. Zie ook de website van de organisatie


08-07-2009 Christiaan de Vries
15-07-2009 Everhard Zwart
22-07-2009 Hayo Boerema
29-07-2009 Martin Mans
05-08-2009 Aart Bergwerff
12-08-2009 Peter Eilander
19-08-2009 Sietze de Vries
26-08-2009 Harm Hoeve

1 oktober 2008 20.00 uur Drents Kamerkoor in de Koepelkerk te Smilde.
We treden op in het kader van het Festival Vocaal Drenthe, een serie diverse concerten met amateurs en professionals. Als u in Drenthe woont heeft u de huis aan huis bezorgde festivalkrant ontvangen. Anders kunt u voor het programma kijken op www.smkd.nl Via deze website kunt u ook kaarten reserveren.
Op het concert in Smilde presenteren ook de semi-professionele zanggroep Sequens en vrouwenkoor Chacota zich in hetzelfde programma.

 

Veenhuizen, Hervormde kerk op maandagavonden om 20.00 uur

Maandag 06 juli 2009 Stef Tuinstra
Maandag 20 juli 2009 Christiaan Ingelse
Maandag 03 augustus 2009 Aart Bergwerff
Woensdag 05 augustus 2009 Deelnemers Peter de Grote-festival concert in het kader van het Peter de Grote Festival
Maandag 24 augustus 2009 Sietze de Vries m.m.v. Alice Gort, blokfluiten

Vledder, Hervormde kerk


Westerbork, Hervormde kerk


Vries, Dorpskerk


Zuidlaren, Ontmoetingskerk

Stichting Orgel Ontmoetingskerk Zuidlaren

De sfeervolle Ontmoetingskerk met zijn romantisch orgel (2 klavieren, vrij pedaal, 32 stemmen) vindt u gemakkelijk:
op de Stationsweg in Zuidlaren bij "Lentis" (tegenover het vroegere Sanatorium met vijver aan de overkant)
slaat u af naar de Hoofdlaan van het voormalige Dennenoord/GGZ-terrein en volgt deze gewoon.
Volop gratis parkeergelegenheid rondom de Ontmoetingskerk.
De verrichtingen van de organist en registranten zijn via een tv-monitor te volgen.
Informeel nagesprek met koffie (aangeboden).
Toegang € 7,50; t/m 14 jaar vrij.

za. 16 mei 2009 20.00 Orgel- en koorconcert Wim Opgelder mmv. Sotto Voce
Zaterdagavond 16 mei a.s.om 8 uur wordt weer een concert (36e jaarreeks nr 205) georganiseerd door de Stichting Orgel Ontmoetingskerk Zuidlaren. Het gaat ditmaal om een “orgel +”concert, waarin afwisseling van orgelmuziek en -in dit geval- koorklanken wordt nagestreefd.
Organist is Wim Opgelder, die na lessen bij Piet Wiersma zijn vakopleiding orgel afrondde op het Groningse Conservatorium bij hoofddocent Wim van Beek. Ook in kerkmuziek en koordirectie heeft Wim Opgelder zich aldaar bekwaamd. Al van jongs af aan begeleidde hij tijdens kerkdiensten de gemeentezang, eerst in Noordlaren en daarna in zowel de PKN-kerken te Zuidlaren als in Borger. Bovendien is sinds kort ook benoemd als pianist en kerkmusicus in de Oecumenische Vieringen Groningen. Wim Opgelder is tevens orgel- en pianodocent en geeft geregeld orgelconcerten. Voorheen was hij ook een aantal jaren bestuurslid van de Commissie Orgelconcerten Zuidlaren (de voorloper van S.O.O.Z.).
Dirigent Wim Opgelder leidt bovendien een groot aantal koren, waarvan het répertoire heel divers is: klassiek, bijbelmusicals (met Lechaim, ism regisseuse Marijke Fellinga) en operette. Tijdens het concert in de Ontmoetingskerk dirigeert hij het uit 34 enthousiaste leden bestaande gemengd koor Sotto voce, opgericht in 2005. Dit koor zal, ter afwisseling van de instrumentale muziek, in enkele blokjes vocale muziek met luchtige en soms humoristische liederen uit de 16e t/m de 19e eeuw ten gehore brengen zoals “Musica die ganz lieblich Kunst” en “Now is the month of Maying”.
Wim Opgelder kunt u beluisteren in een programma met werken van Bach (Gigue in G), Stanley (Toccata for the flutes), Mozart (Andante für eine Walze), Köhler(Thema mit Variationen), Becker (Sonata I), en Guilmant (Grand Choeur alla Händel).
De verrichtingen aan de speeltafel kunt u desgewenst zien op de t.v.schermen.
za. 25 juli 2009 20.00 Jaap Kroonenburg - orgel
za. 29 augustus 2009 20.00 Everhard Zwart - orgel
Everhard Zwart werd geboren in 1958 als zoon van Willem Hendrik Zwart, in leven organist van de Bovenkerk te Kampen. Jan Zwart was zijn legendarische grootvader. Naast zijn conservatoriumopleiding genoot Everhard interpretatielessen van de even beroemde als omstreden Maassluise organist Feike Asma (1912-1984), bij wie hij ook veel geregistreerd heeft. Everhard Zwart zet in zijn programmering de traditie voort van genoemde organisten, maar is geen epigoon en heeft een eigen professionele stijl ontwikkeld. Naast Hollandse koraalkunst staan de grote romantische composities op zijn concertprogramma’s. Hij is één der vaste gastorganisten in de Zuidlarense Ontmoetingskerk. Zie op www.everhardzwart.nl voor verdere informatie.

Het symfonische Dennenoordorgel in de Ontmoetingskerk (II/P, 32 stemmen incl. transmissies, 1 vrije combinatie voor klaarzetten volgende registratie, zwelkast met pijpen van het 2e klavier; z.o.z. programma voor meer details) leent zich uitstekend voor koraalbewerkingen en vertolking van Franse en Duitse romantische orgelwerken. (E.e.a. vanzelfsprekend naast de muzikale begeleiding van de oecumenische Dennenoordgemeente der opwonenden.)
De ontwikkelingsgeschiedenis van het De Koff/Fonteijn/Pels en van Leeuwen-orgel in dit kerkgebouw, beschreven door P. den Hartog, kunt u vinden op www.dennenoordorgel.nl. Via t.v.-schermen kan de luisteraar(ster) meekijken naar de verrichtingen aan de speeltafel.

Programma:
1. Feike Asma - Fantasie over Psalm 42. 2. Bach - Praeludium und fuge in c,
3. Händel - Concerto 5 in F, 4. Mendelssohn-Bartholdy - 4e Sonate,
5. Franck - Andantino, 6.Vierne - Pastorale en Finale,
7. Jan Zwart - Postludium over “Alle roem is uitgesloten”.
za. 26 september 2009 20.00 Eric van der Heyden - orgel, m.m.v. Annemiek IJzerman - harp
Zaterdag 26 september 2009 om 20:00 uur vindt een bijzonder orgelconcert plaats, het 208e (in jaarserie 38), georganiseerd door de Stichting Orgel Ontmoetingskerk Zuidlaren. Bijzonder, omdat het een zogeheten
“orgel +”concert betreft, wat is bedoeld om het orgel voor een groter en ook jonger maar niet per se kerkelijk publiek populairder te maken door aan het orgelspel andere kunstuitingen toe te voegen. Zo heeft destijds de S.O.O.Z. een poppenspeelster uitgenodigd met het bekende sprookje “Peter en de Wolf” (+ Wim Opgelder op orgel), waarop vooral kinderen en hun ouders afkwamen. Ditmaal kan jong en oud luisteren naar composities voor orgel + harp, welke beide muziekinstrumenten overigens ook afzonderlijk te horen zijn.
Organist is Erik van der Heijden, geboren in 1971. Hij is opgeleid door (o.a.) Theo Jellema, Bert Matter en Albert de Klerk. Erik is cantor-organist van de Taborkerk in Ede, en vormde aldaar muzikale ensemble’s met organist Dick Troost en harpiste Annemieke IJzerman (waarvan 2 CD’s). Erik van der Heijden is actief in concerten en in publicaties en organisaties rondom het orgel. In het dagelijks leven is hij werkzaam als consultant in de ICT.
Harpiste is Annemieke IJzerman, geboren in 1981. Zij studeerde aan de Hogeschool voor de Kunsten te Utrecht, waar zij op 12-jarige leeftijd in de Jong Talentklas werd aangenomen. In 2004 behaalde zij het diploma Bachelor of Music met onderscheiding en rondde haar harpstudie af in Lyon. Ze won verscheidene prijzen, o.a. op het Prinses Christina Concours. Ze speelt in kleine ensembles (zoals in het vaste duo met Erik van der Heijden), maar ook in orkesten en in muziektheaters.
Het Dennenoord-orgel in de Ontmoetingskerk (II/Ped) beschikt over 32 stemmen; zie www.dennenoordorgel.nl voor de ontwikkelingsgeschiedenis van dit De Koff/Fonteijn/Pels & van Leeuwen-instrument. Het is symfonisch van aard en heel geschikt voor romantische orgelsoli maar zeker ook voor begeleiding van de intieme harpklank, welke in de akoestiek van de Ontmoetingskerk bij uitstek tot zijn recht zal komen.
Het programma vermeldt voor harp en orgel o.a. werken van César Franck (Prélude, fugue et variation), Saint-Saëns en Händel. Voor orgel solo staat o.a. van Hendrik Andriessen de bekende Sonata da Chiesa, tema con variationi e finale, geprogrammeerd. De harpiste is solistisch te horen in werk van Nino Rota en Gabriel Fauré.
Na het concert kunt u in de sfeervol verlichte kerkruimte informeel van gedachten wisselen met Annemieke en Erik onder koffie of thee welke u/jou wordt aangeboden.
De Ontmoetingskerk vindt u door in Zuidlaren op de Stationsweg bij vlag/bord met logo Lentis af te slaan (Hoofdlaan); vlakbij de ingang is overigens ook een bushalte. Rondom de kerk is volop gratis parkeergelegenheid.
Toegang €7,50; t/m 14 jaar gratis.

 


Zuidwolde Hervormde kerk

27 juni 2009 open orgeldag   A.s. zaterdag 27 juni is er in de Hervormde Kerk van Zuidwolde (Dr.) de jaarlijkse Open Orgeldag. Deze valt samen met de jaarlijkse grote rommelmarkt buiten op het kerkplein. Kortom genoeg vertier in Zuidwolde!
Tussen 10.00 uur en 15.00 uur wordt het Doornbos/Hendriksen&Reitsma-orgel (1902/1972) bespeeld door de organisten Yvonnen Schalk, Geert Meijer en Peter ten Kate. Laatstgenoemde zal samen spelen met trompettist Bram van der Lijn en dwarsfluitiste Evelien Kemink. Er wordt een gevarieerd muziekprogramma gespeeld.
Om 12.30 uur is er een lunchconcert dat gegeven wordt door organist Minne Veldman uit Urk. Op het programma staan orgelwerken van Bach, Dubois, Salomé en Mendelssohn en liedbewerkingen van Asma, Hoeve, W.H. Zwart en Minne Veldman zelf.
In de kerkzaal kan informatie over het orgel worden verkregen en zijn ook cd's te koop voor zeer aantrekkelijke prijzen. Ook is er een hobby-tentoonstelling van diverse gemeenteleden.
De toegang tot de Open Orgeldag en ook het lunchconcert zijn gratis.
Van harte welkom a.s. zaterdag in het mooie Drentse Zuidwolde!

Zwartemeer, Oude Rooms-Katholieke kerk


Concertagenda 2008